Dlaczego warto trenować Kickboxing

Kickboxing jest to sztuka walki, która łączy ze sobą bokserskie ciosy i kopnięcia. Słowo kick oznacza po angielsku „kopnięcie” lub „kopać”, boxing oznacza „boks”. Wyróżniamy dwa rodzaje kickboxingu: japoński oraz amerykański.

Kinckboxinh japoński jest połączeniem karate oraz boksu tajskiego, natomiast kickboxing amerykański różni się od japońskiego tym, że wykonuje się go w formule full-contact.

Elementem podstawowym w kickboxingu jest odpowiednia postawa oraz ułożenie ciała. Nogi powinny być ugięte lekko w kolanach, a lewa stopa i lewe ramię (u osób praworęcznych) powinny być wysunięte lekko do przodu. Dłonie powinny być złożone w pięści i powinny pełnić funkcję ochronną.

Prawa pięść powinna znajdować się na wysokości twarzy, lekko z boku, lewa pięść natomiast tuż przed twarzą. Łokcie w kickboxingu nie powinny odstawać, a powinny przylegać do tułowia, natomiast podbródek powinien być przybliżony do klatki piersiowej.

Szybkość zadawanych w kickboxingu ciosów jest ważniejsza od siły, której źródłem jest odpowiedni skręt ciała, który poprzedza cios. Zawodnik podczas trenowania kickboxingu powinien być rozluźniony. Napięcie niewłaściwych mięśni może skutkować poważną kontuzją.

 

Gala HFO: Spartan Night , 20 Września 2019 w Jaśle